• Yeni

Alphacool Eisblock XPX Pro Aurora - Full Brass Chrome Digital RGB

₺8.772,00
Vergi dahil
Adet
Stoktaki son ürünler

Alphacool XPX Aurora Pro Eisblock ile Alphacool, özellikle büyük işlemci çekirdeklerine sahip işlemciler için özel olarak tasarlanmış bir CPU su soğutucusu sunuyor. Bunlar şu anda AMD Threadripper modellerini ve LGA 2066 soketi için Intel'in işlemcilerini ve dar ILM tasarımındaki LGA 3647 sunucu soketini içermektedir. Aurora Design serisinden bir CPU soğutucusu olan CPU soğutucu, doğal olarak entegre dijital aRGB aydınlatma sunar.

Son derece güçlü
Soğutucu tabanı, büyük işlemci çekirdekleri için özel olarak optimize edilmiştir. 42 x 58,6 mm'lik alan ve 147 soğutma kanadıyla soğutma alanı önemli ölçüde artırıldı. Karşılaştırma yapmak gerekirse, Alphacool XPX Aurora Eisblock'ta normal bir CPU'nun işlemci çekirdeğini tamamen kaplayan 81 soğutma kanadı bulunur. Her iki soğutucu da yalnızca 0,2 mm kalınlığında aynı kanat tipini kullanıyor. Bu, Alphacool'un mümkün olan en iyi performansı sunmak için ne kadar ileri gittiğini açıkça gösteriyor. Soğutucu tabanın tamamı elbette alüminyumdan değil nikel kaplı bakırdan yapılmıştır. Bunun nedeni bakırın artan ısı iletkenliğidir. Alüminyumun neredeyse iki katı kadar yüksektir.

Aydınlatma
Alpahcool logosunun arkasında benzersiz, çok asil görünümlü bir aydınlatma yaratan 2 adet dijital olarak adreslenebilir 5V RGB LED yerleştirilmiştir. Dijital aRGB LED aydınlatma, JST 3 pinli konnektör aracılığıyla bağlanır. Dijital RGB aydınlatmayı kontrol etmek için, birlikte verilen adaptörün 3 pinli dişi konnektöre ve dijital RGB denetleyiciye veya dijital RGB özellikli ana karta bağlanması gerekir. Kalan 3 pinli erkek konnektöre ek dijital RGB LED'ler bağlanabilir.

Gizli görünüm
Mat kaplama, tamamen pirinçten yapılmış (soğutucunun alt kısmı hariç) soğutucuya asil bir görünüm kazandırır. Bu, göze çarpmayan bir görünümü tercih eden ve karmaşık aRGB aydınlatması olmadan yapmak isteyen kullanıcılar için onu ilginç kılıyor.

Termal gres
Teslimatta yer alan termal macun, 16 W/mk termal iletkenliğe sahip Alphacool Subzero'dur. Elektriksel olarak iletken olmayan termal gres özellikle yüksek temas basınçları için uygundur ancak 850000 TF viskozitesi nedeniyle yine de mükemmel şekilde işlenebilir.

Alphacool LGA 4677 Montaj Braketi (ürün no.: 13764) ile bu soğutucu aynı zamanda Intel soket LGA 4677 ile de uyumludur.

Uyumluluk:

AMD: AM4 / AM5 / SP3 / SP6 / sWRX8 / TR4 / TR5
Intel: LGA 1700 / LGA 2011-3 / LGA 2066 / LGA 3647 / LGA 4189 (optional) / LGA 4677 (optional)

 

Technical data
L x W x H 76,5 x 63,5 x 31mm
Material cooler nickel plated copper
Material bottom part brass
Material top brass
Number of aRGB LEDs 2
Threads 2 x G1/4“
Power supply Digital aRGB 3-Pin 5V
Pressure tested 0,8 bar
Max working temperature 60°C
Net weight 705g
Color chrome

Uygulamaya ilişkin not

Lütfen yalnızca berrak şeffaf su soğutma sıvılarıyla birlikte kullanın. Pastel sıvılarının içindeki parçacıklar ve katkı maddeleri radyatör, pompa, soğutucu ve hortum gibi su soğutma ürünlerini tıkayabilir ve kalıcı hasar verebilir. Bu aynı zamanda üretici garantisinin de geçersiz kılınmasına neden olabilir.

 

4250197130868
1 Adet