• Yeni

EK-Quantum Velocity² DDC 4.2 PWM D-RGB - 1700 Nickel

₺13.300,00
Vergi dahil
Adet
Stoktaki son ürünler

EK-Quantum Velocity² DDC 4.2 PWM D-RGB - 1700 Nikel + Pleksi, Intel® 12., 13. ve 14. Nesil Core CPU'lar ve LGA 1700 soket tabanlı anakartlar için benzersiz bir pompa-hazne-su bloğu kombinasyonudur. Sokete özel en yeni EK-Quantum Velocity² soğutma motoruna sahiptir. CPU su bloğu, su bloğunun soğutucu görevi gören metal bir kısmı tarafından soğutulan entegre bir orijinal DDC 4.2 PWM pompasına sahiptir. Özel bir pompa ve rezervuar için alanın sorun olduğu ITX (SFF) yapıları için mükemmel bir yardımcıdır. Bu ürün, dört farklı ürünü tek bir küçük muhafazada etkili bir şekilde birleştirdi.

EK-Quantum Velocity² pump + reservoir + cpu block combo

Bu su bloğuyla, doldurma işlemini kolaylaştırmak için küçük bir rezervuar içerdiğinden ve aynı zamanda su ile yağlanan DDC pompasının kuru çalışmaması için her zaman yeterli soğutma sıvısına sahip olduğundan emin olmak için özel bir rezervuara ihtiyacınız olmayacaktır. Hem dikey hem de yatay anakart montajını ve iki set giriş ve çıkışı hesaba katan iki adet G1/4" doldurma bağlantı noktasına sahiptir.

Rezervuarlı DDC 4.2 PWM Pompa

Bu pompa, kompakt tasarımı nedeniyle D5 yerine seçildi. Sessiz ve güçlü motoru, boyutuyla birlikte, alanın kısıtlı olduğu ortamlarda ağır hizmet tipi soğutma için idealdir. Bu DDC 4.2 PWM ile DDC 3.2 PWM arasındaki temel fark siyah kablolama, MOLEX yerine SATA güç konektörü ve 32 bit iletişimdir.

EK-Quantum Velocity² pump + reservoir + cpu block combo

DDC pompaları daha uzun ömür ve daha az sorun sağlamak için ek soğutmadan faydalandığından, nikel kaplamalı pirinç üst kısım, ısıyı pompadan uzaklaştıran termal pedler aracılığıyla pompa muhafazası için bir soğutucu olarak kullanılır. Pirinç üst kısımda iki dolum portu bulunmaktadır. Dayanıklı siyah asetalden yapılmış bloğun yan tarafında iki takım G1/4" giriş ve çıkış yapılmıştır.

OptiFlow Soğutma Motoru

EK-Quantum Velocity² serisi CPU su blokları, OptiFlow adlı yeni nesil soğutma motorunu içerir. Intel LGA 1700 soket işlemcilerin IHS ve kalıp düzeni için özel olarak tasarlanmış montaj basıncı ve soğuk plaka geometrisinin özel bir kombinasyonunu kullanırlar. Düşük hidrolik akış kısıtlaması, bu ürünlerin daha zayıf su pompaları veya daha düşük pompa hızları kullanan kurulumlarda kullanılmasına olanak tanır ve aynı zamanda en yüksek performansı elde ederken ilave sessiz çalışma sağlar! Tornada döndürülen soğuk plaka, IHS'yi etkili bir şekilde kaplayacak ve kalıp alanına baskı uygulayacak şekilde hassas bir şekilde yapılmıştır.

Su Bloğu Malzemesi ve İmalatı

Soğuk plaka, mümkün olan en iyi temas ve ısı aktarımı için hassasiyetle işlenmiş, en yüksek kalitede %99,99 saf elektrolitik bakırdan üretilmiştir ve ayrıca nikel kaplamalıdır. Orta bölüm CNC ile işlenmiş cam benzeri dökme akrilikten yapılmıştır. Bunun üzerinde, CNC ile işlenmiş nikel kaplı pirinçten yapılmış blok üstü DDC pompası bulunmaktadır.

EK-Quantum Velocity² pump + reservoir + cpu block combo

EK-Quantum Velocity² Patentli Montaj

EK-Exact Mount, kullanımı kolay ancak estetik açıdan hoş bir montaj mekanizması arayışında EK tarafından tasarlanan ve geliştirilen patentli bir montaj sistemidir. Yalnızca üç parçadan oluşur; arka plaka, montaj vidaları ve su bloğunun kendisi. Arkadan vidalanarak şekil uyumunu bozan herhangi bir vidaya ihtiyaç duymadan kesintisiz ve temiz bir ön cephe estetiği sağlar. Sistem, su bloğunun üst kısmına gizlenmiş önceden gerilmiş yaylar kullanır, böylece kelebek somunların sadece birkaç kez döndürülmesiyle kurulum tamamlanır ve ihtiyaç duyulan tam montaj basıncını elde edersiniz.

EK-Quantum Velocity² D-RGB LED Aydınlatma

Bu ürün, tüm büyük anakart üreticilerinin tüm popüler adreslenebilir RGB senkronizasyon teknolojileriyle uyumludur. 3 pinli D-RGB LED konektöründeki ok işareti, D-RGB başlığındaki +5V işaretiyle hizalanmalıdır. Cam görünümlü akrilikten üretilen bloğun orta bölümü adreslenebilir 14 adet LED ile aydınlatılmaktadır.

Teknik özellikler:

- Dimensions (W x D x H): 94.5 x 60.7 x 94.5mm
- G1/4" ports: 6 ports, of which two are dedicated fill ports.
- Reservoir volume: 64ml
- D-RGB cable length: 50cm
- D-RGB connector 3-pin 5V digital LED header (Pinout: +5V | Digital | Blocked | Ground)
- LED count: 14
- DDC pump 32-bit communication 4-pin cable length : 75cm
- DDC pump SATA power cable length: 50cm

CPU soket Uyumluluğu:
- Intel LGA 1700 (Intel 12th, 13th, and 14th generation Core CPUs)

Kutu İçeriği:

- EK-Quantum Velocity² DDC 4.2 CPU Su Bloğu + Pompa Rezervuarı Kombinasyonu
- Entegre DDC pompa soğutucusu
- LGA 1700 soketi için montaj mekanizması
- Termal arayüz malzemesi

Made in Slovenia - Europe!

LÜTFEN AKLINIZDA BULUNDURUN:

  • Bu ürün herhangi bir alüminyum EK Fluid Gaming parçasıyla birlikte monte edilmemelidir!
  • Nikel kaplı su bloğunuzun zarar görmesini önlemek için korozyon, kireç ve biyolojik inhibitörler içeren özel olarak tasarlanmış soğutucuların kullanılması zorunludur! EK, soğutma sıvıları bölümünde bu tür ürünlerden oluşan bir seçki sunmaktadır.
  • 3 pinli LED konektöründeki ok işareti, D-RGB(A-RGB) başlığındaki +5V işaretiyle hizalanmalıdır.
  • DDC pompaları gönderilmeden önce ıslak teste tabi tutulur. Paketlemeden önce kurumuş olsalar da bazen pompanın hala hafif ıslak olarak teslim edilmesi mümkündür.
  • DDC pompası suyla yağlanır ve kuru çalıştırılmamalıdır; aksi takdirde kalıcı yatak hasarları meydana gelebilir.
  • PWM sinyali yoksa DDC pompası %100 RPM'de çalışır.
3831109897539
1 Adet