EK-Quantum Surface X360M - Siyah

₺5.950,00
Vergi dahil
Adet
Stokta yok

EK-Quantum Surface radyatörden en fazla soğutma gücünü talep edenler için 58 mm kalınlığındaki X Serisi doğru seçimdir. Bu kalın radyatörler, orta ve yüksek hızlı fanlardan ve hatta İtme/Çekme kurulumundan en fazla faydayı sağlayacaktır. Toplamda dört adet G1/4" dişli bağlantı portuyla donatılan X Serisi, döngü planlama sürecinde ek çok yönlülük sağlar. Uç tankta bulunan beşinci G1/4" bağlantı noktası, döngünün boşaltılması ve havanın alınması söz konusu olduğunda yeri doldurulamaz bir özelliktir. Radyatörün tamamı boyunca uzanan toplam on altı adet 2 mm genişliğinde bakır boru, optimum soğutma sıvısı akışını sağlayarak soğutma döngünüz üzerinde baskı yaratmaz. 18 FPI yoğunluğa sahip yüksek dereceli panjursuz bakır kanatlar, termal transfer ile hava direnci arasında en iyi dengeyi sağlar. EK, X Serisi EK-Quantum Surface radyatörlerde yavaş çalışan fanların kullanılmasını önermez çünkü bu fanlar, kalın çekirdeklerinde emilenden daha fazla ısının uzaklaştırılması için yeterli hava akışına ihtiyaç duyar.

EK-Quantum-Surface-18-FPI-Fin-Closeup

EK-Quantum Surface premium radyatörleri, pazarın talep ettiği en iyi ürünü mümkün olan her şekilde sunmak için yıllar süren geliştirme ve pazar araştırmaları üzerine kurulmuştur. Malzemelerin kaplaması, mekanik sağlamlık ve performansın tümü başka bir seviyeye getirildi. Diğer tüm Quantum Line ürünleri gibi EK'nin yepyeni Yüzey radyatörleri de termal performans, soğutma sıvısı akışı kısıtlaması ve hava akışı kısıtlaması dahil olmak üzere çok sayıda performans iyileştirmesi getiriyor.

Birlikte verilen vidalarla bu radyatör, standart 25 mm kalınlığa sahip 120 mm fanlarla uyumludur. EK, sızdırmaz kenarlı çerçevelere sahip EK fanlarının veya benzerlerinin kullanılmasını önerir. Fan kasasının bu klasik ama etkili kare şekli, herhangi bir hidrolik kayıp olmadan çekme (emme) veya itme (basınç) modunda optimum performans sağlar, böylece sıvı soğutmalı radyatörlerinizin optimum soğutma kapasitesi sağlanır.

EK-Quantum-Surface-Silver-End-Cover-X-Series

Kontrast gümüş kaplamalı kalın, ekstrüzyonlu alüminyum uç kapakları, radyatöre birinci sınıf bir görünüm ve his kazandırır. İç kısımları kaplıyorlar ve preslenmiş yan plakaları birleştirerek kullanımı rahat, sağlam bir yapı oluşturuyorlar. Paslanmaz çelik yan plakalar dayanıklı yarı parlak siyah boya ile kaplanmıştır; kanatçıkların kendisi ise yüksek ısı iletkenlik katsayısına sahip özel bir siyah mat kaplamaya sahiptir.

Multiport – Bağlantı Noktası Seçimi Sizin

Alüminyum vurgulu uç kapaklarına, optimum boru yönlendirmesi için kullanıcı tarafından değiştirilebilen ve yapılandırılabilen modüler fişler ve adaptörler yerleştirilmiştir. Bu çok portlu radyatörün yan tarafında iki adet ilave G1/4" dişli bağlantı portu ve hava tahliyesi için karşı uçta bir adet ekstra port bulunmaktadır.

EK-Quantum-Surface-Ports-X-Series-Multiport-Black

M4 Vidalar – Standartlaştırılmış, Bulması Kolay

Dayanıklı siyah M4 Philips yuvarlak başlı vidalar, kullanım kolaylığı için birlikte verilir. Genel kullanım senaryolarında EK, radyatörün kendisine zarar gelmesini önlemek için yalnızca birlikte verilen vidaların kullanılmasını önemle önerir. Ancak M4 vida uyumluluğu, gerektiğinde kullanıcıların daha uzun vidalar kullanmasına olanak tanır. Soğutma çekirdeği, müşteri kazara daha uzun vidalar kullansa bile yalnızca kanatçıklara çarpacağından radyatör çekirdeğinin yapısal bütünlüğüne zarar vermeyecek şekilde tasarlanmıştır.

Kolay Sökme – DIY Modifikasyon Rüyası

EK-Quantum Surface serisi, ayrı ayrı boyutlandırılmış radyatörler yerine modüler bir ürün yelpazesi olarak tasarlanmış ve uygulanmıştır. Böyle bir tasarım kusursuz bir uyum ve görünüşte süreklilik sağlarken aynı zamanda sökme işlemini de çok kolay ve basit hale getirir. Kendin Yap modlama topluluğunun ihtiyaçlarını karşılamak, EK'in her zaman desteklediği bir şeydir, bu nedenle Yüzey radyatörünüzü boyamak ve değiştirmek çok kolay olacaktır.

EK-Quantum-Surface-Easy Disassembly-DIY

Döngü Dostu – Pompanız İçin Endişelenmeyin

Radyatörlerin iç yapı tasarımı, soğutma döngüsünün geri kalanında gereksiz stres yaratmayacak şekilde düşük akış kısıtlaması göz önünde bulundurularak gerçekleştirildi. Bu, yalnızca tek bir pompa (D5 veya DDC) kullanarak soğutma döngünüze birden fazla radyatör ekleyebileceğiniz anlamına gelir. Radyatörler aynı zamanda hava akışı dostudur ve kısıtlamaları düşüktür; bu da aynı performansı elde etmek için daha düşük fan hızında çalışmaya olanak tanır. Düşük hava akışı kısıtlaması kasanın iyi havalandırılmasını sağlar ve kasadaki diğer radyatörlerin düzgün şekilde nefes almasını sağlar.

EK-Matrix7 Uyumlu – En Temiz Boru Çalışmaları İçin

Herhangi bir özel sıvı soğutma döngüsü birden fazla EK ürününden oluşturulduğundan, estetik ve kullanım kolaylığı açısından en değerli farklılık, tüm parçaların toplamından gelir. EK bu sorunu çözmek için ürünlerin boyutlarının yanı sıra bağlantı noktası konumu ve aralığını da standartlaştıran bir sistem olan Matrix7'yi başlattı. Bunu yaparak, sıvı soğutma döngüsü tertibatını daha sezgisel hale getiriyoruz ve temiz bir dizi paralel boru çalışmasına her zamankinden daha kolay sahip oluyoruz.

Tüm EK-Quantum Surface radyatörleri EK-Matrix7 uyumludur; bu, ikinci nesil Quantum dağıtım plakaları olan Reflection² ile zahmetsizce entegre oldukları anlamına gelir. Bu, kullanıcının aynı kasa içindeki S, P ve X serisi Yüzey radyatörleri arasında kolayca geçiş yapmasına ve yükseltme yapmasına olanak tanır (kasanın aynı konumda daha kalın radyatörleri desteklemesi şartıyla).

EK-Quantum Surface X, TechPowerUp'ın "Şiddetle Tavsiye Edilen" Ödülünü Kazandı

EK-Quantum Surface X Radyatör, TechPowerUp tarafından "Yüksek Derecede Tavsiye Edilen" Ödülünü kazandı. İncelemeyi yapan kişi bu radyatörden övgüyle bahsediyor ve çok sayıda avantajına dikkat çekiyor: mükemmel termal performans, çok düşük soğutma sıvısı akışı kısıtlaması, kullanıma hazır beş bağlantı noktası, yedek kapak plakalarının gelmesiyle birlikte mod dostu, aralarından seçim yapılabilecek iki renk seçeneği, vida delikleri ofseti TechPowerUp şöyle yazıyor: "Surface X genel olarak mükemmel bir performans sergiliyor, hava akışıyla çok iyi termal ölçeklendirme ve çoğu durumda grafik lideri performans sunuyor ve bunu son derece düşük soğutma sıvısı akışı kısıtlamasıyla destekliyor."

Technical and Material Specifications:

- High-grade 99.9% copper fins  
- Copper H90 tubing 
- Brass H62 end tank chambers 
- Stainless Steel side plates 
- Extruded Aluminum Silver anodized end piece covers 
- Brass nickel-plated adapters and plugs 

Dimensions: 405 x 130 x 58mm (L x W x H)
Weight: 2.07kg
FPI: 18
Port threads: 5x G1/4"  
Fan compatibility: 120x120x25mm fan
Pressure tested: 1bar  

Enclosed: 

- EK-Quantum Surface X series radiator
- 12x Phillips Slotted M4x30mm for 25mm thick fans 
- 12x Phillips Slotted M4x5mm for mounting the radiator directly to the case 
- 6mm steel Allen 
- 9mm steel Allen

Designed and Engineered in Slovenia
Made in China

LÜTFEN AKLINIZDA BULUNDURUN:

  • Uygun olmayan uzunluktaki vidaların kullanılması, radyatör göbeğinin delinmesine ve ürüne onarılamaz şekilde zarar vermesine neden olabilir. Bu tür hatalı kullanımlar ürün garantisi kapsamına girmez!
  • Bu ürün herhangi bir alüminyum parçayla birlikte MONTAJLANMAMALIDIR!
  • Radyatör kanatları turuncu renkli bakırdan yapılmıştır. Kanatlar boyanırken ısı transfer kabiliyetlerinin azalmaması için çok ince bir boya tabakası uygulanır. Radyatör kanatçıklarının yüksek açıdan bakıldığında gözle görülür şekilde turuncu renkte görünmesinin nedeni budur.
3831109838730