EK-Quantum Surface P360M - Black

₺4.950,00
Vergi dahil
Adet
Stokta yok

44 mm kalınlığa sahip EK-Quantum P Serisi Yüzey radyatörler, tüm fan çalışma aralığında düşük gürültü ve yüksek performans için mutlak çok yönlüdür. Toplam dört adet G1/4" dişli bağlantı portu ile donatılmış olup, döngü planlama sürecinde ek çok yönlülük sağlarken, son tankta bulunan beşinci G1/4" bağlantı noktası, döngünün boşaltılması söz konusu olduğunda vazgeçilmez bir özelliktir ve hava kanaması Radyatör uzunluğunun tamamı boyunca uzanan toplam on sekiz 2 mm genişliğindeki bakır boru, optimum soğutma sıvısı akışı sağlayarak soğutma döngünüze baskı uygulamaz. 18 FPI yoğunluğuna sahip yüksek dereceli panjursuz bakır kanatçıklar, termal transfer ile hava direnci arasında en iyi dengeyi sağlayarak düşük hızlı fan çalışmasında bile optimum performans sağlar. Soğutma performansını en üst düzeye çıkarmak için, herhangi bir P Serisi EK-Quantum Surface radyatörde bir İtme/Çekme kurulumu kullanılabilir.

Yeni ve geliştirilmiş

EK-Quantum Surface P serisi radyatör, yeni bir radyatör çekirdeği kullanarak performansı en üst düzeye çıkarır. Çekirdek ile çekirdek performansını karşılaştırırken, Surface P radyatör, gelişmiş kanatçık yapısı ve optimize edilmiş çekirdek sayesinde selefi CoolStream PE'den %10'a kadar daha iyi performans gösterir.

EK-Quantum-Surface-18-FPI-Fin-Closeup

EK-Quantum Surface premium radyatörler, pazarın talep ettiği her şekilde en iyi ürünü sunmak için yıllarca süren geliştirme ve pazar araştırması üzerine inşa edilmiştir. Malzemelerin kaplaması, mekanik sağlamlık ve performansın tümü başka bir düzeye getirildi. Diğer tüm Quantum Line ürünleri gibi, EK'nin yepyeni Surface radyatörleri de termal performans, soğutma sıvısı akışı kısıtlaması ve hava akışı kısıtlaması dahil olmak üzere çok sayıda performans iyileştirmesi getiriyor.

Verilen vidalarla bu radyatör, standart 25 mm kalınlığa sahip 140 mm fanlarla uyumludur. EK, sızdırmaz kenarlı çerçeveli EK fanları veya benzerlerinin kullanılmasını önerir. Fan kasasının bu klasik ama etkili kare şekli, çekme (emme) veya itme (basınç) rejiminde herhangi bir hidrolik kayıp olmadan optimum performans sağlar ve böylece sıvı soğutma radyatörlerinizin optimum soğutma kapasitesini sağlar.

EK-Quantum-Surface-Silver-End-Cover-P-Series

Kontrast gümüş kaplamalı kalın, haddelenmiş alüminyum uç kapakları, radyatöre birinci sınıf bir görünüm ve his verir. İç kısımları kaplarlar ve zımbalı yan plakaları birleştirerek kullanımı hoş, sert bir yapı oluştururlar. Paslanmaz çelik yan plakalar, dayanıklı yarı parlak siyah boya ile kaplanırken kanatçıklar, yüksek termal iletkenlik katsayısına sahip özel bir siyah mat kaplamaya sahiptir.

Multiport – Port Seçimi Sizin

Alüminyum vurgulu uç kapaklarında, optimum boru yönlendirmesi için kullanıcı tarafından değiştirilebilen ve yapılandırılabilen modüler fişler ve adaptörler bulunur. Bu çok bağlantı noktalı radyatörün yan tarafında iki adet ek G1/4" dişli bağlantı portu ve hava tahliyesi için karşı uçta bir adet ekstra port bulunur.

 

EK-Quantum-Surface-Ports-P-Series-Multiport-Black

M4 Vidalar – Standartlaştırılmış, Bulması Kolay

Dayanıklı siyah M4 Philips yuvarlak başlı vidalar, kullanım kolaylığı için sağlanır. Genel kullanım durumu senaryolarında EK, radyatörün kendisinin hasar görmesini önlemek için yalnızca birlikte verilen vidaların kullanılmasını şiddetle tavsiye eder. Bununla birlikte, M4 vida uyumluluğu, kullanıcıların gerektiğinde daha uzun vidalar tedarik etmesine olanak tanır. Soğutma peteği, müşteri yanlışlıkla daha uzun vidalar kullansa bile radyatör peteğinin yapısal bütünlüğüne zarar vermeyecek şekilde tasarlanmıştır, çünkü bunlar yalnızca kanatçıklara çarpacaktır.

Kolay Sökme – DIY Modlama Rüyası

EK-Quantum Surface serisi, ayrı ayrı boyutlandırılmış radyatörler yerine modüler bir ürün yelpazesi olarak tasarlanmış ve uygulanmıştır. Böyle bir tasarım, kusursuz bir uyum ve görünümde süreklilik sağlarken aynı zamanda sökme işlemini çok kolay ve anlaşılır hale getirir. Kendin Yap modlama topluluğuna hizmet vermek, EK'nin her zaman desteklediği bir şeydir, bu nedenle Surface radyatörünüzü boyamak ve değiştirmek çocuk oyuncağı olacaktır.

EK-Quantum-Surface-Easy Disassembly-DIY

Döngü Dostu – Pompanız İçin Endişelenmeyin

Radyatörlerin iç yapı tasarımı, soğutma döngüsünün geri kalanında gereksiz bir baskı oluşturmayacak şekilde düşük akış kısıtlaması göz önünde bulundurularak yapılmıştır. Bu, yalnızca tek bir pompa (D5 veya DDC) kullanarak soğutma döngünüze birden fazla radyatör ekleyebileceğiniz anlamına gelir. Radyatörler aynı zamanda hava akışı dostu ve düşük kısıtlamalı olup, aynı performansı elde etmek için daha düşük fan hızında çalışmaya olanak tanır. Düşük hava akışı kısıtlaması kasanın iyi havalandırılmasını sağlar ve kasadaki diğer radyatörlerin düzgün şekilde nefes almasını sağlar.

EK-Matrix7 Uyumlu – En Temiz Tüp Çalışmaları İçin

Herhangi bir özel sıvı soğutma döngüsü birden fazla EK ürününden yapıldığından, estetik ve kullanım kolaylığındaki en değerli ayrım, tüm parçaların toplamından gelir. Bunu ele almak için EK, ürünlerin boyutlarının yanı sıra bağlantı noktası konumu ve aralığını standartlaştıran bir sistem olan Matrix7'yi başlattı. Bunu yaparken, sıvı soğutma döngüsü tertibatını daha sezgisel hale getiriyoruz ve temiz bir paralel boru tesisatı setine sahip olmak her zamankinden daha kolay.

Tüm EK-Quantum Surface radyatörleri EK-Matrix7 uyumludur, yani ikinci nesil Quantum dağıtım plakaları olan Reflection² ile zahmetsizce entegre olurlar. Bu, kullanıcının aynı kasa içindeki S, P ve X serisi Yüzey radyatörleri arasında kolayca geçiş yapmasına ve yükseltme yapmasına olanak tanır (kasanın aynı konumda daha kalın radyatörleri desteklemesi koşuluyla).

EK-Quantum Surface P, TechPowerUp'ın "Kesinlikle Tavsiye Edilen" Ödülünü Kazandı

EK-Quantum Surface P Radyatör, TechPowerUp tarafından "Yüksek Derecede Tavsiye Edilen" Ödülünü kazandı. İncelemeyi yapan kişi bu radyatörden övgüyle bahsediyor ve aşağıdakiler de dahil olmak üzere çok sayıda avantaja dikkat çekiyor: mükemmel termal performans, çok düşük soğutma sıvısı akışı kısıtlaması, kullanıma hazır beş port, yedek kapak plakalarıyla birlikte mod dostu, seçim için iki renk seçeneği, vida delikleri ofset TechPowerUp, "Yeni EK-Quantum Surface P, daha kalın 60 mm sınıfı radyatörlere karşı güçlü bir şekilde rekabet etmek ve hatta bazılarını geride bırakmak için bir tavsiyeyi fazlasıyla hak ediyor" diye yazıyor.

Technical and Material Specifications:

- High-grade 99.9% copper fins  
- Copper H90 tubing 
- Brass H62 end tank chambers 
- Stainless Steel side plates 
- Extruded Aluminum Silver anodized end piece covers 
- Brass nickel-plated adapters and plugs 

Dimensions: 405 x 130 x 44mm (L x W x H)
Weight: 1.6kg
FPI: 18
Port threads: 5x G1/4"  
Fan compatibility: 120x120x25mm fan
Pressure tested: 1bar  

Enclosed: 

- EK-Quantum Surface P series radiator
- 12x Phillips Slotted M4x30mm for 25mm thick fans 
- 12x Phillips Slotted M4x5mm for mounting the radiator directly to the case 
- 6mm steel Allen (Hex) key
- 9mm steel Allen (Hex) key

Slovenya'da Tasarlandı ve Üretildi
Çin yapımı

LÜTFEN AKLINIZDA BULUNDURUN:

  • Uygun uzunlukta olmayan vidaların kullanılması, radyatör peteğinin delinmesine ve ürüne onarılamaz şekilde zarar vermesine neden olabilir. Bu tür yanlış kullanımlar ürün garantisi kapsamında değildir!
  • Bu ürün herhangi bir alüminyum parçayla birlikte MONTE EDİLMEMELİDİR!
  • Radyatör kanatçıkları turuncu renkte olan bakırdan yapılmıştır. Kanatları boyarken, termal transfer yeteneklerini düşürmemek için çok ince bir boya tabakası uygulanır. Radyatör kanatçıklarının yüksek açıdan bakıldığında gözle görülür şekilde turuncu olmasının nedeni budur.
3831109838419