EK-Quantum Vector² Master RTX 4090 D-RGB - Nickel + Plexi

₺15.100,00
Vergi dahil
Adet
Stoktaki son ürünler

Yüksek Performanslı GPU Soğutma

Yeni Vector² su blokları, Gigabyte Aorus RTX 4090 Master ve Gigabyte GeForce RTX 4090 GAMING OC Grafik kartlarının GPU çekirdeği, voltaj düzenleme modülü ve GDDR6X VRAM'i üzerindeki yüksek yük sırasında aşırı ısı oluşumu sorununu kolayca çözer.

Arka Plaka Dahil

Paket şimdi aşağıdakileri içeriyor:

 • En yeni nesil yüksek performanslı GPU su bloğu
 • Üstün kaliteli CNC işlenmiş arka plaka
 • Montaj mekanizması
 • Termal macun
 • Termal pedler
 • GPU ve PCI güç kablosu serbest bırakma aracı

GPU su bloğuna siyah, tam kapsamlı bir arka plaka dahildir. Ayırt edici L şeklindeki profili tüm GPU'yu çevreler ve aynı zamanda soğutma yüzey alanını artırır. Arka plaka ayrıca kurulumu basitleştiren önceden takılmış sabit arka plaka vidalarıyla birlikte gelir. Her zaman ihtiyaç duyulan yerde doğru boyutta vidanın kullanılmasını sağlarlar.

Teknik ve Görsel Başyapıt

Minimalist düz çizgiler, yeni nesil su bloklarının görünümüne hakimdir. Tüm Vector² GPU su blokları için 10 mm kalınlığında bakır soğuk plaka kullanılır. Plexi versiyonları için, D-RGB Aydınlatma artık her bakış açısından gelişmiş aslına uygunluk ve parlaklık için su bloğunun en uzun kenarına yerleştirildi. LED PCB, temiz bir alüminyum ekstrüzyonun içine gizlenmiştir.

EK-Matrix7 Desteği - Daha Kolay Döngü Montajı ve Düz Hatlar İçin

Matrix7, bağlantı noktası konumu ve boşluk dahil olmak üzere ürünlerin boyutlarını standartlaştırarak sıvı soğutma döngüsü montajını daha sezgisel ve kolay hale getirir. EK-Quantum Vector² GPU soğutma kasaları, EK-Matrix7 standardını izleyerek EK-Quantum Reflection² dağıtım plakalarıyla sorunsuz bir şekilde entegre olmalarını sağlar. Bu, EK dikey GPU montajı ile uyumluluk sağlar l bağlantı noktalarının hem yatay hem de dikey konumlarda mükemmel hizalanması, döngünün planlanması, boruların bükülmesi için daha az zaman harcanması ve nihai sonucun yine destansı bir yapı olması anlamına gelir.

EK-Quantum Vector² Master RTX 4090 D-RGB - Nickel + Plexi

EK-Quantum Vector² Master RTX 4090 D-RGB - Nickel + Plexi GPU su bloğu + arka plaka seti aşağıdakilerle uyumludur:

 • Aorus GeForce RTX 4090 Master
 • Gigabyte GeForce RTX 4090 GAMING
 • Gigabyte GeForce RTX 4090 GAMING OC

Gigabyte Aorus RTX 4090 Master ve Gigabyte GeForce RTX 4090 GAMING OC

Bu su bloğunun tam uyumluluk eşleşmesi için EK Soğutma Yapılandırıcısına başvurmanızı öneririz.

Yeni Soğutma Motoru - Her Senaryoda En İyi Soğutma İçin

Vector² su bloğu, GPU çekirdeğinin, VRAM'in ve VRM'nin (voltaj düzenleme modülü) arka tarafında bulunan GPU, VRAM, güç aşamalarını ve PCB etkin noktalarını aktif olarak soğutur.

Uygulanan Vector² soğutma motoru, akış dağılımını ve termal performansı iyileştirmek için yeni bir 3D işlenmiş akrilik parça kullanır. Bu yeni soğutma motoru, Açık Bölünmüş Akış tasarımına dayalıdır, ancak jet girişinin asimetrik şekli, ilk ve son bakır kanatçıklar arasında eşit bir akış dağıtılmasına yardımcı olur. Kanat yapısı geometrisi, ters su akışı senaryolarında kullanıldığında bile minimum kayıplarla eşit akış dağılımı ve optimum performans sağlamak için optimize edilmiştir. Aynı zamanda düşük hidrolik akış kısıtlaması ile karakterize edilir, yani daha zayıf su pompaları veya düşük hız ayarlarında çalışan pompalarla kullanılabilir ve yine de en yüksek performansı elde edebilir.

Vector2 GPU water block for Gigabyte Aorus RTX 4090 Master GPU

İkincil bileşenlere dahili bir köprü kullanılarak simetrik bir akış alanı elde etmek için büyük özen gösterildi. Bu, GPU çekirdeği üzerindeki akış dağılımından ödün vermeden ikincil bileşenlerin soğutulmasını sağlamak için yapıldı.

Uzun Ömür ve Üstün Performans için Birinci Sınıf Malzemeler ve Akıllı Mühendislik

Tüm Vector² GPU su blokları, sağlam bir düzenek oluşturmak için doğrudan ona bağlı bir asetal terminale sahip 10 mm kalınlığında bakır bir soğuk plaka kullanır. Tek bir O-ring tasarımı, soğuk plaka ile su bloğu üstü arasında bir sızdırmazlık oluşturarak arıza noktalarının sayısını azaltır. Bu aynı zamanda GPU su bloklarında kullanılan paslanmaz çelik köprü plakalarının sonunu daha önce gördüğünüz anlamına da gelir. Özelleştirme ve bakım sırasında güven sağlayan basit bir yapı. Terminal vidalarını gizlemek için dokunsal manyetik kapaklar kullanılır ve GPU kasada ters çevrildiğinde markanın dönmesine olanak tanır.

Soğuk levha, CNC'de işlenmiş yüksek kaliteli, saf elektrolitik bakırdan yapılmıştır ve daha sonra nikel kaplanmıştır, üst kısmı ise cam benzeri dökme akrilikten CNC'de işlenmiştir. Siyah eloksallı arka plaka, su bloğu tabanına bağlanan ve tüm GPU'yu çevrelerken soğutma yüzeyini artırarak daha da iyi performans sağlayan yeni bir L-şekilli profile sahiptir.

Dahil Arka Plaka

İlk kez, arka plakaya sabit arka plaka vidaları eklendi. Gerektiğinde her zaman doğru uzunluğun kullanılmasını sağlayarak kullanıcı hatalarını veya ikinci bir tahminde bulunmayı önleyerek kurulumu basitleştirirler.

Arka plaka, grafik kartınızın genel estetiğini geliştirir ve baskılı devre kartı VRM, çekirdek ve VRAM bölümlerinin arka tarafı için ek pasif soğutma sağlar.

Dönebilen Manyetik Kapaklar

Şık manyetik kapaklar, terminal vidalarını gizlemek için kullanılır ve GPU su bloğu ve aktif arka plaka muhafazası kasada ters çevrildiğinde veya dikey bir GPU montajında kullanıldığında markalamanın dönmesine olanak tanır.

EK-Quantum Vector2 Trio RTX 4080 rotatable magnetic cover for the terminal

Adreslenebilir D-RGB Uyumluluğu

Adreslenebilir D-RGB LED aydınlatma, daha iyi bir bütünlük ve parlaklık için su bloğunun en uzun kenarına yerleştirilmiştir. PCB ve diyotlar, temiz bir alüminyum ekstrüzyonun içine gizlenmiştir. Ayrı ayrı adreslenebilen RGB LED, tüm ana anakart üreticilerinin popüler RGB senkronizasyon teknolojileriyle uyumludur. 3 pimli D-RGB LED konektörü üzerindeki ok işareti, D-RGB (adreslenebilir) başlığı üzerindeki +5V işaretiyle hizalanmalıdır (Pinout: +5V | Data | Blocked | Ground).

EK Vector RGB compatibility

 

Vector² Su Blokları iF Tasarım Ödülü Kazandı

EK'nin Quantum Vector² ürün serisindeki birinci sınıf su blokları, 2022 için iF Tasarım Ödüllerinden birine sahiptir. Bu prestijli ödüller, ürünlerimizin hem tüketicilere hem de tasarım topluluğuna sunduğu en üst düzey tasarım seviyelerini gösterir. Vector² su blokları, bu ödülleri hak edecek estetik bir görünüme sahip olmanın yanı sıra, patent bekleyen teknolojileri ve değerli özellikleri de gündeme getiriyor.

iF Awards 2022

 

Technical Specification:

- Dimensions (L x H x W): 307 x 155 x 27mm
- D-RGB LED count: 15
- D-RGB cable length: 50cm
D-RGB connector 3-pin 5V digital LED header (Pinout: +5V | Data | Blocked | Ground)

Made in Slovenia - Europe!

LÜTFEN AKLINIZDA BULUNDURUN:

 • Piyasada bulunan çok çeşitli bağlantı parçaları/tırnaklar ve belirlenmiş standartlar olmaması nedeniyle, yalnızca web sitemizden satın alınan konektörler için uyumluluk garantisi veriyoruz.
 • Fabrika arka plakaları bu su bloğuyla uyumlu değil!
 • Bu ürün herhangi bir alüminyum Fluid Gaming parçasıyla birlikte MONTE EDİLMEMELİDİR!
 • Nikel kaplı su bloğunuzun hasar görmesini önlemek için korozyon, kireç ve biyolojik inhibitörler içeren özel olarak tasarlanmış soğutma sıvılarının kullanılması zorunludur! EK, soğutma sıvıları bölümünde bu tür ürünlerden bir seçki sunar.
 • D-RGB uygulaması nedeniyle yalnızca Nikel + Pleksi kaplamalı Aktif Arka Plaka ile uyumludur.
3831109901663
1 Adet