EK-Quantum Vector² AMP/Trinity RTX 4090 ABP Set D-RGB - Nickel + Plexi

₺18.200,00
Vergi dahil
Adet
Stoktaki son ürünler

Üstün GPU Soğutma Muhafazası

Bu nihai soğutma seti, yüksek performanslı bir GPU su bloğundan ve tek bir muhafaza olarak en yeni nesil Aktif Arka Plaka soğutma çözümlerinden oluşur. GPU'nun arka taraf soğutması artık kendi bakır soğuk plakası ve tam boy akrilik üst kısmı olan tamamen şişirilmiş bir su bloğu tarafından sağlanmaktadır. Bloğun bitişik veya karşıt taraflarından seri ve paralel bağlantılara izin veren geleneksel 4 portlu düzeni uygulayan "Doğrudan Bağlantı" terminalleri ile bağlantı da başka bir düzeye taşınır.

Vector2 GPU water block and active backplate set for Zotac AMP Extreme and Trinity RTX 4090 GPU

Yeni Vector² su blokları, hem GPU çekirdeğinde, voltaj düzenleme modülünde hem de Zotac AMP/Trinity RTX 4090 grafik kartlarının GDDR6X VRAM'inde yüksek yük sırasında aşırı ısı üretimi sorununu zahmetsizce çözer.

Teknik ve Görsel Başyapıt

Yeni nesil su bloklarının yeni görünümüne minimalist düz çizgiler hakimdir. Tüm Vector² GPU Aktif Arka Plaka soğutma muhafazaları için 10 mm kalınlığında bir bakır soğuk plaka ve tam boyutlu bir arka plaka su bloğu kullanılır. Plexi versiyonları için, D-RGB Aydınlatma artık her görüş açısından gelişmiş aslına uygunluk ve parlaklık için hem ön hem de arka su bloklarının en uzun kenarına yerleştirildi. LED PCB, temiz alüminyum ekstrüzyonların içine gizlenmiştir.

EK-Matrix7 Desteği

Matrix7, bağlantı noktası konumu ve boşluk dahil olmak üzere ürünlerin boyutlarını standartlaştırarak sıvı soğutma döngüsü montajını daha sezgisel ve kolay hale getirir. EK-Quantum Vector² GPU soğutma kasaları, EK-Matrix7 standardını izleyerek EK-Quantum Reflection² dağıtım plakalarıyla sorunsuz bir şekilde entegre olmalarını sağlar. Bu, EK dikey GPU montajı ile uyumluluk sağlar l bağlantı noktalarının hem yatay hem de dikey konumlarda mükemmel hizalanması, döngünün planlanması, boruların bükülmesi için daha az zaman harcanması ve nihai sonucun yine destansı bir yapı olması anlamına gelir.

Pakete Neler Dahildir?
En yeni nesil yüksek performanslı GPU su bloğu
En yeni nesil yüksek performanslı GPU aktif arka plakası
Montaj mekanizması
Termal macun
Termal pedler
Özel Yapım Çift Yuvalı GPU Braketi
Montaj için gerekli aletler

EK-Quantum Vector² AMP/Trinity RTX 4090 ABP Set D-RGB - Nickel + Plexi

EK-Quantum Vector² AMP/Trinity RTX 4090 ABP Set D-RGB - Nickel + Plexi GPU su bloğu muhafazası, Zotac AMP Extreme AIRO ve Trinity grafik kartlarıyla uyumludur. Vector² su bloğu; GPU, VRAM ve güç aşamalarının yanı sıra GPU çekirdeğinin, VRAM'in ve VRM'nin (voltaj düzenleme modülü) arka tarafında bulunan PCB etkin noktalarını aktif olarak soğutur. Soğutma sıvısı tüm bu kritik alanlara yönlendirilir.

Bu su bloğunun tam uyumluluk eşleşmesi için EK Soğutma Yapılandırıcısına başvurmanızı öneririz.

Uygulanan 3. nesil Vector soğutma motoru, akış dağılımını ve termal performansı iyileştirmek için yeni bir 3D işlenmiş akrilik parça kullanır. Bu yeni soğutma motoru, Açık Bölünmüş Akış tasarımına dayalıdır, ancak jet girişinin asimetrik şekli, ilk ve son bakır kanatçıklar arasında eşit bir akış dağıtılmasına yardımcı olur. Kanat yapısı geometrisi, ters su akışı senaryolarında kullanıldığında bile minimum kayıplarla eşit akış dağılımı ve optimum performans sağlamak için optimize edilmiştir. Aynı zamanda düşük hidrolik akış kısıtlaması ile karakterize edilir, yani daha zayıf su pompaları veya düşük hız ayarlarında çalışan pompalarla kullanılabilir ve yine de en yüksek performansı elde edebilir.

İkincil bileşenlere dahili bir köprü kullanılarak simetrik bir akış alanı elde etmek için büyük özen gösterildi. Bu, GPU çekirdeği üzerindeki akış dağılımından ödün vermeden ikincil bileşenlerin soğutulmasını sağlamak için yapıldı.

Tüm Vector² GPU su blokları, sağlam bir düzenek oluşturmak için doğrudan ona bağlı bir asetal terminal ile birlikte kalın 10 mm'lik bakır bir soğuk plaka kullanır. Tek bir o-ring tasarımı, soğuk plaka ile su bloğunun üstü arasında bir sızdırmazlık oluşturmak için kullanılır ve arıza noktalarının sayısını azaltır. Bu ayrıca, daha önce GPU su bloklarında kullanılan paslanmaz çelik köprü plakalarının sonunu gördüğünüz anlamına gelir. Bu basit yapı, özelleştirme ve bakım sırasında güven sağlar.

Bu GPU su bloğunun hem soğuk plakaları hem de aktif arka plaka, daha sonra nikel kaplanan yüksek kaliteli, saf elektrolitik bakırdan CNC'de işlenmiş, üst kısmı ise cam benzeri dökme akrilikten CNC'de işlenmiş. Tüm PCB'yi gizlemek ve kesintisiz bir muhafaza oluşturmak için her aktif arka plakaya siyah eloksallı bir alüminyum yan kapak dahildir.

Doğrudan Bağlantı Terminali

Bu yeni Vector² GPU su bloğu ve aktif arka plaka setleri, geleneksel bir 4 bağlantı noktalı terminal düzenini uygulayan ilk çoklu blok çözümü olan Doğrudan Bağlantı akış çözümüne sahiptir. Bu, bloğun bitişik veya zıt taraflarından seri ve paralel bağlantılara izin verir. Bu, su bloğunu doğrudan asetal terminalin içindeki aktif arka plakaya çapraz olarak bağlayan terminalin kendisine işlenmiş bir pirinç parçanın eklenmesiyle mümkün olmuştur. Doğrudan Bağlantı, bir dağıtım plakası veya dikey GPU montajı gibi bir durumda doğru kurulum için esneklik gerektiğinde paha biçilmez olduğunu kanıtlıyor.

EK Vector² water block and Active Backplate SET for the ROG Strix and ASUS TUF RTX 4080 GPUs

Dönebilen Manyetik Kapaklar

Terminal vidalarını gizlemek için şık manyetik kapaklar kullanılır; bu, GPU su bloğu ve aktif arka plaka muhafazası kasada ters çevrildiğinde veya dikey bir GPU montajında kullanıldığında markanın dönmesine olanak tanır.

EK Vector² water block and Active Backplate SET for the ROG Strix and ASUS TUF RTX 4080 GPUs

 

Adreslenebilir D-RGB Uyumluluğu

Adreslenebilir D-RGB LED aydınlatma, daha iyi bir bütünlük ve parlaklık için hem üst hem de arka su bloklarının en uzun kenarına yerleştirildi. PCB ve diyotlar, temiz bir alüminyum ekstrüzyonun içine gizlenmiştir. Tek tek adreslenebilir RGB LED, tüm büyük anakart üreticilerinin popüler RGB senkronizasyon teknolojileriyle uyumludur. 3 pimli D-RGB LED konnektöründeki ok işareti, D-RGB (adreslenebilir) başlığındaki +5V işaretiyle hizalanmalıdır (Pinout: +5V | Data | Blocked | Ground).

RGB compatibility

 

Vector² Su Blokları iF Tasarım Ödülü Kazandı

EK'nin Quantum Vector² ürün serisindeki birinci sınıf su blokları, 2022 için iF Tasarım Ödüllerine sahiptir. Bu prestijli ödüller, ürünlerimiz tarafından hem tüketicilere hem de tasarım topluluğuna sunulan en üst düzey tasarım seviyelerini gösterir. Vector² su blokları, bu ödülleri hak edecek estetik bir görünüme sahip olmanın yanı sıra, patent bekleyen teknolojileri ve değerli özellikleri de gündeme getiriyor.

iF Awards 2022

Uyarı:

 

 • EK, yalnızca birlikte verilen EK marka termal pedlerle uyumluluğu garanti eder. Kurulum süreci, soğutma performansı ve blok kontakları özel olarak EK marka termal yastıklarla test edilmiştir.
 • Listelenen termal ped kalınlıkları yalnızca pakete dahil olan EK termal pedler için geçerlidir.
 • EK, termal arayüz malzemesi için satış sonrası alternatiflerle uyumluluğu garanti etmez.
 • Aktif Arka Plakanın PCIe yuvasının üzerine sığması için yeterli boşluk olduğundan emin olun. Bu Aktif Arka Plaka, bloğun tüm uzunluğu boyunca 15 mm boşluk gerektirir. Açıklık, deliğin bulunduğu PCIe yuvasının merkezinden ölçülür.Teknik özellik:- Boyutlar (U x Y x G): : 260 x 153 x 41 mm
  - D-RGB LED sayısı: 24
  - D-RGB kablo uzunluğu: 2 x 50cm
  - D-RGB konnektörü 3 pimli 5 V dijital LED başlığı (Pin çıkışı: +5 V | Veri | Bloke | Toprak)

  Slovenya'da Üretildi - Avrupa!

  Compatibility list for EK-Quantum Vector² AMP/Trinity RTX 4090 ABP Set D-RGB - Nickel + Plexi

  LÜTFEN AKLINIZDA BULUNDURUN:

 • Piyasada bulunan çok çeşitli bağlantı parçaları/dikenler ve belirlenmiş standartlar olmaması nedeniyle, yalnızca web sitemizden satın alınan konektörler için uyumluluğu garanti ediyoruz.
 • Fabrika arka plakaları bu su bloğuyla uyumlu değildir!
 • Bu ürün herhangi bir alüminyum Fluid Gaming parçasıyla birlikte MONTE EDİLMEMELİDİR!
 • Nikel kaplı su bloğunuzun hasar görmesini önlemek için korozyon, kireç ve biyolojik inhibitörler içeren özel olarak tasarlanmış soğutma sıvılarının kullanılması zorunludur! EK, soğutma sıvıları bölümünde bu tür ürünlerden bir seçki sunuyor.
 • EK-Quantum Scalar² DirectLink Terminali - Plexi ile uyumlu değildirEK-Quantum Scalar² DirectLink Terminal - Plexi
3831109902608
1 Adet