• -49%

EK-Quantum Vector TUF RTX 30803090 D-RGB GPU Block - Nickel + Acetal

₺5.900,00
₺3.009,00 49% kazanın
Vergi dahil

Kullanılmış OUTLET üründür. Uygun fiyatlı Custom sistem kurulumu için idealdir...

Adet
Stoktaki son ürünler

Kullanılmış OUTLET üründür. Uygun fiyatlı Custom sistem kurulumu için idealdir...

Bu, en yeni NVIDIA® Ampere ™ mimarisine dayalı ASUS® TUF RTX 3080 ve 3090 grafik kartları için tasarlanmış, EK® Quantum Line'dan 2. nesil Vector GPU su bloğudur. Bu su bloğunun tam uyumluluk eşleşmesi için EK Soğutma Yapılandırıcısına başvurmanızı öneririz.

TUF RTX 3080 ve 3090 için bir EK su bloğu

EK-Quantum Vector TUF 3080/3090 D-RGB su bloğu, TUF RTX 3080 ve 3090 grafik kartlarıyla uyumludur. Vector su bloğu, VRM'deki (voltaj düzenleme modülü) GPU'yu, VRAM'ı (önde), MOSFET'leri ve bobinleri aktif olarak soğutur.

Bu yeni geliştirilen su blokları, hidrodinamik dengesizlikleri ve içlerindeki girdapları (ölü noktalar) azaltan optimize edilmiş akış yollarına sahiptir. Ek olarak, bu yeni tasarım, bakır soğuk levhanın PCB'nin neredeyse tüm uzunluğu boyunca uzamasına izin verir.

EK-Quantum Vector Serisi su blokları, GPU su blokları için üstün bir çözüm olduğunu kanıtlayan Açık Bölünmüş Akış soğutma motoru tasarımını kullanır. Düşük hidrolik akış kısıtlaması ile karakterizedir, yani daha zayıf su pompaları veya düşük hız ayarlarında çalışan pompalar ile kullanılabilir ve yine de en yüksek performansı elde edebilir. Jet plakası ve kanat yapısı geometrisi, herhangi bir soğutma sıvısı akış yönünde kullanıldığında minimum kayıp ve optimum performans ile eşit akış dağılımı sağlamak için optimize edilmiştir.

Kanatçık dizisi, gereksiz akış kısıtlamaları veya tıkanma tehlikeleri olmadan optimum soğutma performansı sağlayan 0,6 mm genişliğinde mikro kanallara sahip 25 mikro kanatçıkla doldurulur.

Bloğun tabanı, nikel kaplı elektrolitik bakırdan CNC ile işlenmiş, üst kısmı ise cam benzeri akrilik dökümden CNC ile işlenmiştir. Bu 2. nesil Vector GPU su blokları ayrıca üst kapakla eşleşen pleksi terminallere sahiptir. Su geçirmez sızdırmazlık, yüksek kaliteli EPDM O-halkaları ile sağlanırken, pirinç ayraçlar önceden monte edilmiştir ve güvenli ve kolay bir kurulum prosedürüne izin verir.

EK-Quantum Vector TUF RTX 3080/3090 D-RGB su bloğunda D-RGB aydınlatma

Estetik köşe uç parçası, adreslenebilir D-RGB LED'leri barındırır. Bu su bloğu, toplam 6 ayrı adreslenebilir RGB LED'e sahiptir ve tüm büyük anakart üreticilerinin popüler RGB senkronizasyon teknolojileriyle uyumludur. 3 pinli D-RGB LED konektöründeki ok işareti, D-RGB (adreslenebilir) başlığındaki + 5V işaretiyle hizalanmalıdır.

EK-Quantum Vector TUF 3080/3090 su bloğu için arka plaka

EK, özellikle 3090 grafik kartı modelleri için bir tutma arka plakası satın alınmasını önerir. Arka plaka, grafik kartlarınızın genel estetiğini iyileştirir ve ayrıca GPU çekirdeği, 3090 kartlarda VRAM ve baskılı devre kartı VRM bölümünün arka tarafı için ek pasif soğutma sağlar.

- EK-Quantum Vector TUF RTX 3080/3090 D-RGB serisi yüksek performanslı su bloğu
- Vidalı pirinç çıkıntılara sahip montaj mekanizması
- Gerekli montaj vidaları, somunları ve pulları
- 2x Nikel kaplı pirinç fiş G1 / 4 ”
- EK-Loop Çoklu Alyan Anahtar (6mm, 8mm, 9mm)
- Termal pedler
- Termal gres EK-TIM Ectotherm (1g)

Technical Specification:

- Dimensions: (LxHxW) - 267x148x16.5mm

Slovenya'da üretilmiştir - Avrupa!

LÜTFEN AKLINIZDA BULUNDURUN:

Piyasada bulunan çok çeşitli bağlantı parçaları / dikenler nedeniyle ve önceden belirlenmiş standartlar olmadığından, yalnızca web sitemizden satın alınan konektörler için uyumluluğu garanti ediyoruz.
Fabrika arka plakaları bu su bloğu ile uyumlu değildir!
Bazı vidalar için bu özel Hex adaptörü eksikse, alet kutunuzu kontrol edin.
Bu ürün herhangi bir alüminyum Fluid Gaming parçasıyla birlikte KURULMAMALIDIR!
Nikel kaplı su bloğunuzun hasar görmesini önlemek için özel olarak tasarlanmış, korozyon, kireç ve biyolojik inhibitörler içeren soğutucuların kullanılması zorunludur! EK, soğutucular bölümünde bu tür ürünlerden bir seçim sunuyor.

3831109832615
1 Adet