EK-Loop Fan FPT 120 - Black (550-2300rpm)

₺825,00
Vergi dahil
Adet
Stokta yok

EK-Döngü Fanı FPT 120 D-RGB - Beyaz, öncelikle en yüksek performanslı bilgisayar sıvı soğutma sistemleri için tasarlanmış ve üretilmiş 120 mm'lik yüksek statik basınçlı bir bilgisayar soğutma fanıdır. FPT serisi fanlar, mükemmel radyatör performansına odaklanmayı sürdürürken birçok açıdan kendilerini geliştirdikleri için EK-Vardar fanlarının yerini tamamen almayı hedefliyor. Bu fanlar, fanın geniş çalışma aralığında optimize edilmiş ve dengeli bir performans-gürültü oranına sahiptir.

High performance 120mm radiator fan EK-Loop FPT 120

FPT fanları, havanın çerçevenin dışına çıkmasına izin vermeyen ve böylece genel olarak daha iyi statik basınç sağlayan tam çerçeve tasarımına sahiptir. Yeni fan zincirleme bağlantıya izin vererek kablo karmaşasını azaltır ve 8 pimli Micro-fit konektör tabanlı bir ekosistem olan EK-OmniLink aracılığıyla kablo yönlendirmeyi kolaylaştırır. PWM ve D-RGB için tüm sinyal ve güç kabloları, daha sonra kaynağa bağlanmak için tek bir kablo kullanan tek bir kablo ve konektör üzerinde çalışır.

High performance 120mm radiator fan EK-Loop FPT 120

FPT - Tam Basınç Teknolojili fan çerçevesi

Tam Basınç Teknolojisi (FPT), radyatörle temas eden, radyatörü tamamen kapatan ve böylece statik hava basıncının hava kaçmasına izin vermeyen tam çerçeve tasarımıdır.

PC'nin geri kalanına titreşim aktarımını azaltmak için fanın her iki yanında kauçuk köşeler uygulanmıştır.

Rubber corners EK FPT

Çerçeve üzerindeki EK logosu, kullanıcının estetik amaçlar için en uygun logo yönünü elde edebilmesi için iki yönde uygulanır.

High performance 140mm radiator fan EK-Loop FPT 140

Kablo yönlendirmeyi kolaylaştırıyorsa, kablo isteğe bağlı olarak diğer tarafa taşınabilir.

EK-Loop FPT Cable Option

EK-OmniLink

EK-OmniLink – birden fazla fanın zincirleme bağlanmasına izin vererek kablo karmaşasını azaltır ve kablo yönetimini büyük ölçüde kolaylaştırır. Ara bağlantıların Omni-Link ekosistemi, yakın gelecekte büyük ölçüde genişleyerek kullanıcılara ek avantajlar sağlayacaktır. Ürünler arasında Micro-fit 8 pinli konektörler kullanır.

High performance 120mm radiator fan EK-Loop FPT 120

EK-OmniLink tasarımı, birden fazla fanın bağlantısını tek bir PWM ve D-RGB başlığında birleştirme kablo karmaşası sorunlarını çözerken, kullanıcı tek bir fanı zincirden çıkarmak isterse tam esnekliği korumaya devam eder. Piyasadaki diğer benzer çözümler, kullanıcının bir radyatördeki bir bağlantı parçasını sıkmak için daha fazla alana ihtiyacı varsa tüm fan bağlantısının çıkarılmasını gerektiren birbirine geçme mekanizmalarını kullanır.

High performance 120mm radiator fan EK-Loop FPT 120

FDB - Akışkan Dinamik Rulman

Akışkan Dinamik Rulmanlı yeni bir motor, özellikle düşük RPM'de çalışma sırasında gürültüyü önemli ölçüde azaltacaktır. Zaman geçtikçe daha gürültülü hale gelen geleneksel bilyeli fanların aksine, çalışma sürtünmesi yıllarca hizmetten sonra bile çok düşük seviyelerde tutulur. FDB fanlar, geleneksel kovanlı fanların aksine hem yatay hem de dikey yönde sorunsuz monte edilebilir ve daha az uzun ömürlüdür.

High performance 120mm radiator fan EK-Loop FPT 120

Yüksek hızlarda kararlı ve sessiz bir çalışmayı sürdürmek için yağı rotor mili ile yatak arasında doğal olarak yeniden dolaşan ve dağıtan fan yatağına yenilikçi balıksırtı oluklar uygulanmıştır.

BEST RGB LED FANS FOR WATER COOLING

EK-Loop Fan FPT 120 D-RGB fanının temel özellikleri şunlardır:

  • Yüksek statik basınç / düşük gürültü profili – Diğer genel amaçlı bilgisayar soğutma fanlarının aksine, EK-Döngülü Fan FPT 120 D-RGB fan, özellikle bilgisayar sıvı soğutma sistemleri, yani radyatör soğutması için üretilmiştir. Tasarımları ve yapıları, yüksek performanslı hava soğutucuları veya toz filtreli kısıtlayıcı kasalar için kasa fanları olarak da çok uygundur.
  • Yüksek kaliteli motor ve yatak tertibatı – Akışkan dinamik yataklar, uzun bir kullanım ömrü sağlarken geniş RPM aralığı, düşük güçlü rölanti senaryolarında sessiz çalışmaya ve yüksek yük zirvelerinde yüksek performansa olanak tanır. Fan hızı ayarı için Hassas Darbe Genişliği Modülasyonu (PWM), talep üzerine performans sağlar.
  • Tam Basınç Teknolojisi – Fan çerçevesinin etkili kare şekli, sıvı soğutma radyatörlerinizin optimum soğutma kapasitesini sağlayan hidrolik kayıplar olmaksızın çekme veya itme rejiminde optimum performans sağlar.
  • Standart D-RGB konektörleri – Vardar D-RGB, canlı ışık efektlerinin keyfini çıkarmanız için herhangi bir süslü ve pahalı ek denetleyici gerektirmez. Standart denetleyiciler için basit bir 3 pimli 5V adreslenebilir D-RGB bağlantısı veya büyük anakart üreticilerinden herhangi bir popüler D-RGB (ARGB) senkronizasyon teknolojisi.
  • OmniLink - Fan gücünü, D-RGB'yi zincirleme bağlama ve hatta gücü tek bir kablo üzerinden pompalama yeteneği, kullanıcılara kablo karmaşasını azaltırken en üst düzeyde esneklik sağlar. Tüm kablolar, daha da iyi bir kablo yönlendirme deneyimi için ek kılıf olmadan düz şerit stilindedir.

Mekanik ve elektriksel özellikleri:

- RPM range: 550 – 2300 RPM
- Rated voltage: 12V
- Power draw: 3W
- PWM duty cycle: 20-100%
- Shaft bearing: FDB (fluid dynamic bearing)
- Bearing durability: 60000 hrs@ 25℃
- Dimensions: 120mm x 120mm x 27mm
- Fan cable length: 100mm
- Fan daisy-chain connector: Micro-fit 8-pin connector
- Extender cable length: 500mm
- Extender connector: 4-Pin PWM Header

Performance characteristics:

- Max Air Flow: 77,00 CFM = 130,82 m³/h
- Static Pressure: 2,7 mm H20 = 26,81 Pa
- Noise Level: 36,00 dBA (max. RPM)

Enclosed:
- 1x EK-Loop Fan FPT 120
- 1x Cable extender (PWM)
- 4x Self-tapping case screws

Designed and engineered by EK Water Blocks in Slovenia - Europe
Made in China

LÜTFEN AKLINIZDA BULUNDURUN:

  • En iyi sonuçlar için EK, fanı kontrol etmek için CPU_FAN başlığının PWM sinyal kaynağı olarak kullanılmasını önerir.
3831109900000