• -38%

EK-Vardar EVO 120ER D-RGB (500-2200 rpm) Fan

₺829,00
₺513,98 38% kazanın
Vergi dahil

Test kurulumunda kullanılmış, kutusuz OUTLET üründür....

Adet

Test kurulumunda kullanılmış, kutusuz OUTLET üründür....

EK-Vardar EVO 120ER D-RGB, öncelikle en yüksek performanslı bilgisayar sıvı soğutma sistemleri için tasarlanmış ve üretilmiş yüksek statik basınçlı bir bilgisayar soğutma fanıdır. Şirket içinde geliştirilen ve ilk olarak 2014 yılında tanıtılan EK-Vardar fanı artık EK-Vardar EVO 120ER D-RGB olarak da mevcuttur. Yeni fan, zincirleme bağlanabilen adreslenebilir D-RGB aydınlatmanın yanı sıra, PWM çalışma özelliğinin Genişletilmiş Menzili'ni (ER) ve mutlak sessiz fan çalışması için gerçek bir 0dB deneyimi getiren özel Start-Stop işlevini de içeriyor. EK-Vardar EVO 120ER D-RGB, tüm çalışma aralığı boyunca eşsiz performans sağladığı için bilgisayar radyatör soğutması için en iyi adreslenebilir RGB fan seçimidir.

EK-Vardar EVO 120ER D-RGB

Mükemmel dengelenmiş, süt rengi renkli 7 kanatlı çark tasarımı, fanın tüm çalışma aralığı boyunca düşük gürültü profilini korurken, ışık dağılımı ve yüksek basınç çalışması için optimize edilmiştir. Motor göbeğinin altında, onu piyasadaki en parlak D-RGB fanlarından biri yapan ve gün ışığında da mükemmel ışık dağılımı sağlayan toplam 9 LED bulunur.

EK-Vardar RGB connectivity

EK-Vardar D-RGB fanlarının en önemli özelliklerinden biri, standart 3 pimli 5V D-RGB bağlantısını kullandığından sadeliğidir. Yani herhangi bir standart 3-pin 5V adreslenebilir D-RGB kontrolör veya tüm büyük anakart üreticilerinin popüler RGB senkronizasyon teknolojilerinden herhangi biri ile kullanılabilir. Bu konektör kablosunda, bir sonraki Vardar D-RGB fanını zincirlemek için bir ayırıcı bulunur. 3 pimli LED konektöründeki ok işareti, D-RGB (ARGB) başlığındaki +5V işaretiyle hizalanmalıdır. Ayrıca, şık siyah düz şerit kablo dağınıklık yaratmaz ve en iyi kablo yönetimi deneyimi için kolayca gizlenir.

Vardar soğutma fanları ailesi, dağlardan Makedonya vadilerine doğru esen bir tür soğuk kuzeybatı rüzgarının kötü şöhretli adını taşır. Moravia-Vardar boşluğundan aşağı doğru esen ve kuzeyden Yunanistan'ın Selanik bölgesine soğuk koşullar getiren bir kanal etkisi ile güçlendirilmiş bir tür dağ geçidi rüzgarıdır. En sık olarak kış aylarında, Doğu Avrupa'daki atmosferik basıncın Ege Denizi'ndekinden daha yüksek olduğu bir çöküntünün arkasından esiyor.

EK-Vardar EVO 120ER D-RGB fanın diğer önemli özellikleri şunlardır:

 • Yüksek statik basınç / düşük gürültü profili – Diğer genel amaçlı bilgisayar soğutma fanlarının aksine, EK-Vardar EVO 120ER D-RGB fan, özellikle bilgisayar sıvı soğutma sistemleri, yani radyatör soğutması için üretilmiştir. Vardar'ın tasarımı ve yapısı ayrıca yüksek performanslı hava soğutucuları için veya toz filtreli kısıtlayıcı kasalar için kasa fanı olarak çok uygundur.
  Yüksek kaliteli motor ve yatak tertibatı – Yeni elektrik tasarımı, aktif olarak soğutulan motor sargıları ve 50.000 saat kullanım ömrüne (MTBF) sahip Çift Bilyalı rulman, gelecek yıllar boyunca kesintisiz çalışmayı garanti eder. Fan hızı ayarı için Hassas Darbe Genişlik Modülasyonu (PWM), talep üzerine performans sağlar.
  Sızdırmaz kenarlı fan muhafazası – Fan muhafazasının klasik, ancak etkili kare şekli, hidrolik kayıplar olmadan çekme (emme) veya itme (basınç) rejiminde optimum performans sağlayarak sıvı soğutma radyatörlerinizin optimum soğutma kapasitesini sağlar. Fan çerçevesinin klasik şekli, tek bir radyatörde daha fazla fanı gruplandırırken kolay kablo yönlendirmesine de olanak tanır.
  Zamansız tasarım – Basit kare çerçeveli EK-Vardar EVO 120ER D-RGB fan, kendisine fazla dikkat çekmeden herhangi bir sıvı soğutma bilgisayarına uyar.
  Standart D-RGB bağlantısı – Vardar D-RGB, canlı aydınlatma efektlerinin keyfini çıkarmanız için süslü ve pahalı ek kontrolör gerektirmez. Standart kontrolörler veya büyük anakart üreticilerinin herhangi bir popüler D-RGB (ARGB) senkronizasyon teknolojisi için basit bir 3 pinli 5V adreslenebilir D-RGB bağlantısı.
  0db rejimi - EK-Vardar EVO, kullanıcıya gerçek bir 0db gürültü ortamı sağlayan benzersiz bir Başlat-Durdur işlevine sahiptir. Fan eğrisi, minimum eşik noktası %25-30 PWM görev döngüsünün altında olacak şekilde ayarlandığında (anakart modeline bağlı olarak), motor ve elektronik devreler kapanacak ve fan dönmeyi durduracaktır. EK-Vardar EVO, fan kontrolü, eşik başlatma-durma noktasını geçerek operasyonel görev döngüsünü hızlandırdığı için çalışmayı otomatik olarak yeniden başlatır. Bu özellik, boşta çalışan PC'lerde radyatör tozu birikmesini önlemek ve fanın kullanım ömrünü uzatmak için çok kullanışlıdır.
  İnce siyah kablolar - Vardar RGB fan, ek kablo kılıfı olmayan basit, ince siyah kablolara sahiptir. Bu, daha kolay kablo yönlendirmesi ve çok daha az kablo karmaşası sağlayacaktır.
  Zincirleme - Birden fazla Vardar fanının RGB konektörlerini bağlayabilme özelliği, kablo karmaşası yaratmadan birkaç Vardar fanının LED'lerine güç sağlamak için tek bir D-RGB kaynağı kullanmanıza olanak tanır.

Mechanical and electrical specifications:

- Maximum speed: 2200 RPM (+/- 10%)
- Rated voltage: 12V DC
- Power draw: 2.16W
- LED power draw: ~0.7W (0.14A)
- PWM duty cycle: 25-100% - ER (Extended Range)
- Connector: 4-pin PWM header
- Shaft bearing: Dual-Ball bearing
- Bearing durability: 50.000 hrs @ 40°C (MTBF)
- Dimensions: 120 x 120 x 25 mm
- Black cable length: 400 mm + 100 mm RGB daisy-chain branch
- D-RGB connector classic 3-pin (+5V, Data, Empty, Ground)

Performance characteristics:

- Max air flow: 77 CFM = 131 m³/h
- Static pressure: 3.16mm H2O = 31 Pa
- Noise level: 33.5 dBA

 

The scope of delivery:
- EK-Vardar EVO 120ER D-RGB 120mm fan
- self-tapping screws (4 pcs)

Slovenya - Avrupa'da EK Water Blocks tarafından tasarlanmış ve üretilmiştir
Çin yapımı

LÜTFEN AKLINIZDA BULUNDURUN:

EK-Vardar EVO 120ER D-RGB fanının düşük iş yükünde ve bilgisayarın boşta çalışması sırasında dönmesinin durması normaldir.
0db Start-Stop işlevi PWM eşiği, anakarttan anakart modeline ve hatta kaynak PWM başlığına göre değişebilir.

Fanın minimum dönüş hızı, anakarttan anakart modeline ve hatta kaynak PWM başlığına göre değişebilir.
En iyi sonuçlar için EK, fanı kontrol etmek için PWM sinyal kaynağı olarak CPU_FAN başlığının kullanılmasını önerir.
Takılan D-RGB LED'leri, 3 pimli başlık aracılığıyla her büyük anakart üreticisi ve ana akım aRGB denetleyicisi ile uyumludur.

3831109824641
3 Adet