• Yeni

Alphacool Eisblock XPX Aurora PRO - Acryl Chrome Digital RGB

₺6.650,00
Vergi dahil
Adet
Stoktaki son ürünler

Alphacool XPX Aurora Pro Eisblock ile Alphacool, özellikle büyük işlemci çekirdeklerine sahip işlemciler için özel olarak tasarlanmış bir CPU su soğutucusu sunuyor. Bunlar şu anda LGA 2066 soketi için Intel'in AMD Threadripper modellerini ve işlemcilerini ve dar ILM tasarımındaki LGA 3647 sunucu soketini içermektedir. Aurora Design serisinden bir CPU soğutucusu olan CPU soğutucu, doğal olarak entegre dijital aRGB aydınlatma sunar.

Son derece güçlü
Soğutucu tabanı, büyük işlemci çekirdekleri için özel olarak optimize edilmiştir. 42 x 58,6 mm'lik alan ve 147 soğutma kanadıyla soğutma alanı önemli ölçüde artırıldı. Karşılaştırma yapmak gerekirse, Alphacool XPX Aurora Eisblock'ta normal bir CPU'nun işlemci çekirdeğini tamamen kaplayan 81 soğutma kanadı bulunur. Her iki soğutucu da yalnızca 0,2 mm kalınlığında aynı kanat tipini kullanıyor. Bu, Alphacool'un mümkün olan en iyi performansı sunmak için ne kadar ileri gittiğini açıkça gösteriyor. Soğutucu tabanın tamamı elbette alüminyumdan değil nikel kaplı bakırdan yapılmıştır. Bunun nedeni bakırın artan ısı iletkenliğidir. Alüminyumun neredeyse iki katı kadar yüksektir.

CPU soğutucusu nasıl aydınlatılır?
Tüm yeni Eisblock CPU su soğutucularında olduğu gibi Alphacool da entegre bir aRGB çözümüne güveniyor. Alüminyum çerçeve CPU soğutucusu ile aynı hizadadır. Tabii ki alüminyum su ile temas etmiyor. LED çerçevesi 14 adede kadar adreslenebilir dijital RGB LED içerir. Bu, soğutucunun tamamını eşit ve parlak bir şekilde aydınlatmak için fazlasıyla yeterlidir. Aydınlatmanın yoğunluğu elbette uygun bir kontrolör tarafından kontrol edilebilir. Dijital RGB LED'lerin kullanılması sayesinde bilinen tüm efektler oluşturulabilir çünkü her bir LED, doğru kontrol cihazıyla ayrı ayrı kontrol edilebilir. Alphacool Eisblock Aurora Pro soğutucu, herhangi bir uyumlu anakart üzerindeki 3 pinli 5V konnektör aracılığıyla da bağlanıp kontrol edilebilir. Kabloda ayrıca entegre bir Y adaptörü bulunur. Bu, ayrı Y adaptörleri sipariş etmek zorunda kalmadan diğer Alphacool Aurora ürünlerini seri olarak bağlamayı kolaylaştırır. Ürünleri seri olarak bağlamak istiyorsanız yalnızca ek uzatma kablolarına ihtiyaç duyulabilir.

Montaj zor mu?
Kurulum çocuk oyuncağıdır. Soğutucunun tabanındaki koruyucu filmi çıkarın, kapalı termal macunun bir kısmını CPU'ya uygulayın ve ardından soğutucuyu karta takın. Tabana bağlı olarak montaj vidaları montajdan önce veya sonra vidalanır. Montaj için hiçbir alete gerek yoktur. Alphacool, hızlı ve kolay montaja olanak tanıyan tırtıllı vidalar kullanır.

Sonunda Akrilik!
Alphacool Eisblock XPX Aurora Pro, özellikle sunucu muhafazalarında kullanılmak üzere geliştirilen Eisblock XPX Pro 1U soğutucunun teknik kardeşidir. Geliştirme sırasında işlevsellik, pratik ve gizli tutulan tasarımdan çok daha yüksek bir önceliğe sahipti. Eisblock XPX Aurora Pro, optik olarak Aurora ürünlerine uyarlanmıştır ve artık Aurora serisinden alışık olduğunuz tasarım özelliklerinin aynısını sunmaktadır. Bu, tüm sisteminizi optik olarak birbiriyle mükemmel şekilde eşleştirmenize olanak tanır ve hiçbir taviz vermenize gerek kalmaz. Pleksiglas görünümü sayesinde suyun akışını güzel bir şekilde görebilirsiniz. Plexi'nin üzerinde, bir köşesinde çok gizli bir Alphacool logosu bulunan siyah bir çerçeve var.

Alphacool LGA 4677 Montaj Braketi (ürün no.: 13764) ile bu soğutucu aynı zamanda Intel soket LGA 4677 ile de uyumludur.

Uyumluluk:

AMD: AM4 / AM5 / SP3 / SP6 / sWRX8 / TR4 / TR5
Intel: LGA 1700 / LGA 2011-3 / LGA 2066 / LGA 3647 / LGA 4189 (optional) / LGA 4677 (optional)

 

Technical data GPU cooler
W x T x H 79 x 63,8 x 31 mm
Net weight 545 g
Max working temperature 60 °C
Material cooler nickel plated copper
Material bottom part brass
Material top Acryl
Threads 2 x G1/4“
Power supply Digital RGB 3-Pin 5V
Pressure tested 0,8 bar
Certificates CE, FC, ROHS

Uygulamaya ilişkin not
Lütfen yalnızca berrak şeffaf su soğutma sıvılarıyla birlikte kullanın. Pastel sıvılarının içindeki parçacıklar ve katkı maddeleri radyatör, pompa, soğutucu ve hortum gibi su soğutma ürünlerini tıkayabilir ve kalıcı hasar verebilir. Bu aynı zamanda üretici garantisinin de geçersiz kılınmasına neden olabilir.

 

4250197129510
1 Adet